• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/pages/Abdülkadir-Geylani-Derneği/449321835176851
  • https://twitter.com/KADRDERV
SİTE MENÜSÜ
GÖRÜNTÜLÜ MEALLİ KUR'AN-I KERİM HATMİ ŞERİFİ
NAMAZ VAKİTLERİ
Site Haritası

Eş Şeyh El Hac Seyyid Ahmet Işık

 Eş Şeyh El Hac Es Seyyid Ahmet IŞIK(K.S.)
 

            1952 yılında Şanlıurfa da dünyaya geldi. 6 yaşına geldiğinde Şanlıurfalı âlimlerin rahle-i tedrisatında Kuran-ı Kerim ve Osmanlıca eğitimine başladı. İlk orta ve lise eğitimini Şanlıurfa da tamamladı. Okul eğitimi sürensince medrese eğitimine de devam etti. Yüksek tahsilini yapmak için İstanbul’ a gitti. Bir yıl Eczacılık Fakültesinde okuduktan sonra İnşaat Mühendisliği bölümünde yüksek tahsiline başladı.1977 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Şanlıurfa ya döndü ve Şanlıurfa Belediyesinde mühendis olarak göreve başladı. Kısa bir süre sonra Şanlıurfa Belediyesi Fen İşleri Müdürü oldu. 1979 yılında vatani görevini yapmak üzere İstanbul Tuzla Asteğmen okuluna gitti. Temel eğitimini tamamladıktan sonra Bandırma 6.Ana Jet Üssü Komutanlığına Asteğmen olarak görevlendirildi.  Burada Bandırma Kadiri Şeyhi Hasan Hüseyin ÖNEL ve Ahmet Hicri ALPALTAY ile tanıştı. Kadiri Şeyhi Hasan Hüseyin ÖNEL Efendiye intisap etti. Şeyh Efendinin sohbet halakasından istifade ederek tasavvuf ilmi ile meşgul oldu. Vatani görevini tamamladıktan sonra Şanlıurfa ya döndü.1996 yılında Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğün de mühendis olarak göreve başladı. 1999 yılında Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü oldu.  

            1985 yılında kendisine Kadiriyye Tarikatı Tekke sancağı verildi. Aynı yıl Kadiriyye Tekkesi çerağı uyandırıldı.  Şeyh Ahmet IŞIK Efendi uzun yıllar irşat vazifesinde bulundu. Dervişleri ile birlikte Hakkı zikre devam etti. İnsanlara saadet ve kurtuluşun yolunu göstermeye çalıştı.

31 Ocak 2006 yılında 54 yaşında Dârül Fenadan Dârül Bekaya irtihal etti.  Naaşı Şerifi Şanlıurfa Aile Kabristanına sırlandı.

Rabbim derecelerini Âli eylesin. Şefaat ve Himmetlerine bizleri nail eylesin. Âmin.

Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam297
Toplam Ziyaret819808
Hava Durumu
Saat
Takvim